Bridžový týždeň BK Herold Ostrava 2016

Od piatku do piatku (22.7.-29.7.) sa v Horní Lomné konal  Bridžový týždeň BK Herold Ostrava. Z Košíc sme sa už druhý rok po sebe podujatia zúčastnili iba Alica a ja, pritom bývali časy, keď nás tam bolo aj viac než desať. Zo Slovenska boli ešte Rezek, Hora a Slabeycius.

Ubytovaní sme boli v Hoteli Excelsior, v ktorom bol k dispozícii externý plavecký bazén, tenisové ihrisko, sauna, welness, sqash, bowling, stolnotenisový stôl a nádherná príroda v okolí.

Počasie nám vcelku prialo, absolvovali sme dve väčšie túry, na jednej nám ku koncu spŕchlo, ale aj dažde mali svoje čaro. Priamo nad hotelom je chata Kamenitý, na ktorú sme dvakrát vystúpili, nie je to ďaleko, ale prevýšenie je 260 metrov. Tam sme si dali pivo, obdivovali výhľad a raz sa vydali na chatu Slavíč a raz na chatu Kozubová.

 

Cestou na Slavíč bolo popri ceste množstvo čučoriedok, na Slavíči výborný guláš, pivo a pasúce sa kone. Cesta na Slavíč je len mierne stúpanie a klesanie. Cesta na Kozubovú je náročnejšia, v jednom úseku bolo stúpanie ešte strmšie  než na Kamenitý, navyše bola rozrytá zvážaním stromov, pričom deň predtým pršalo, ale dalo sa to zvládnuť. Rástli aj huby, ale nemali by sme ich ako spracovať, tak sme len obdivovali hlavne bedle.

Bazén sme si veľmi neužili, prvý deň, hoci bolo horúco, sme dali prednosť rozhovorom so starými známymi, raz sme mali malú pauzu, tak sme ho vyskúšali a voda bola veľmi studená. Keď opravili vyhrievanie, tak to už bolo o čosi lepšie.

 

S Alicou sa nám darilo nad očakávanie. V úvodnom turnaji sme obsadili 8. miesto a v hlavnom trojkolovom turnaji dokonca 5. miesto, pritom v oboch sme sa mohli umiestniť ešte lepšie. Nedarilo sa nám v družstvách, kde sme skončili na poslednom mieste, a aj v zostávajúcich turnajoch nám to šlo horšie.

Tohto bridžového týždňa sa pravdepodobne naposledy zúčastnili manželia Hugielovi, ktorí sa niekoľkokrát zúčastnili aj Medzinárodných majstrovstiev Slovenska a raz ich dokonca vyhrali. V záverečný deň sme sa s nimi vrelo rozlúčili, absolvovali všetky ročníky a patrili ku koloritu BT.

Manželia Hugielovi

Mnohí z účastníkov tohto týždňa sa zúčastnia aj BT Danišovce.

V Hoteli Excelsior sa nám všetkým páčilo, takže sa vážne uvažovalo, či si to tam nezopakujeme aj o rok. Ak to tam niekedy znova bude, môžem košickým bridžistom len vrelo doporučiť zúčastniť sa.