Juniorské majstrovstvá Európy párov, 2014

V Nemecku sa konali 12. juniorské majstrovstvá Európy párov. Slovensko reprezentovali dva páry. V kategórii juniorov pár Jakub Rumančík a Ondrej Kováč, v kategórii žiakov pár Jakub Jakabšic a Juraj Kvoček.

Priebežné výsledky

Majstrovstvá Európy začali súťažou mixov. V tejto kategórii sme nemali zastúpenie, Česi v nej mali až 4 páry. Prvé dva skončili na veľmi pekných miestach 7. a 8. a ani ďalšie sa nestratili 16. a 33. miesto z 52 párov. Pár Jakub Vojtík – Renáta Lapčíková bol po predposlednom kole na vynikajúcom 2. mieste ale v poslednom kole sa im toto umiestnenie nepodarilo udržať.

V kvalifikácii juniorov sú v ôsmom kole na prvom mieste českí juniori Franišek Králik a Patrik Boura. Naši sú zatiaľ na 60. mieste.

V súťaži žiakov sú naši priebežne v ôsmom kole na 36. mieste s výkonom 52.39% a majú nádej na postup.

Do finále naši nepostúpili. Hrali Prezidentský pohár, ktorého sa mohli zúčastniť všetci hráči zo všetkých kategórií, ktorí nepostúpili do finále. Kvoček a Jakabšic vytvorili nové páry s českými hráčmi a v prezidenstkom pohári obsadil Kvoček so Žylkom výborné piate miesto a veľmi dobre zahrali i Rumančík s Kováčom, ktorí obsadili 14. miesto v  92 párovom turnaji.