Cez víkend sa na Vinnom jazere konal Karpatský pohár. Mal zatiaľ najbohatšiu zahraničnú účasť, okrem hráčov Slovenska sa zúčastnili Poliaci, Ukrajinci, Maďari, Rumuni a jeden hráč z Moravy.

V sobotu sa konala súťaž družstiev, zúčastnilo sa jej 10 družstiev. Vyhralo poľské družstvo Gonzo, druhé bolo slovensko-maďarské družstvo Si-Za a tretie michalovské družstvo Sizes. Škoda, že zo západu Slovenska prišiel jediný pár. Do značnej miery sa na tom asi podieľa dopravná dostupnosť.

Košické družstvá skončili takto: KBK – 4. miesto, na tretie miesto im chýbalo 0,93 VP,

Hokus – 6. miesto a Náhoda 7. miesto so stratou 0,09 VP na družstvo Hokus.

Súťaž družstiev prebiehala hladko, boli pridelené len dve pokuty, jedna za pomalú hru a jedna za slovnú inzultáciu súpera.

V nedeľu sa hral párak. Po iné roky zvyklo na párak dôjsť ešte niekoľko párov, tentokrát sa tak nestalo a párový turnaj hralo 21 párov, do druhého kola sa zapojil pár Hinďoš-Menyhért hrajúci mimo súťaž. Na rozdiel od turnaja v Žiline, ktorý som tiež riadil, tentokrát nebol problém s tempom hry.

V súťaži párov nebola udelená žiadna pokuta a pridelil som jediný upravený výsledok:

Sever

Východ

Juh

Západ

1D

Pas

1Sp

Pas

2SP

Pas

Odpasované

Keď sa vyložil stolík a na stole sa objavil list obrázok vpravo, privolal ma juh, reklamoval, že 1D nebolo alertované, ak by alertované bolo, dal by na 1D kontru, čím by ukázal kárový 5 list. Rozdanie som nechal dohrať, záväzok bol splnený. Keď som si rozdanie pozrel a vyhodnotil frekvencie rozdania, upravil som výsledok na 3D=.

Celé rozdanie a frekvencie boli:

==================================   
Board 16                
Score  Frq AJFrq   MP   MP   
==================================   
 140   3   3   16    2    
 120   1   1   12    6    
 110   2   2    9    9    
 100   1   1    6   12    
 -50   2   2    3   15    
 -100   1   1    0   18

V druhom polčase priniesol sever k stolu iné rozdania, než sa mali hrať, po odohraní prvého, keď ho chceli zadať do bridžmejtu, zistili, že ho tam nemôžu zapísať. Priniesol som im správne rozdania, NS získali za rozdanie 40%, páry, ktoré ho nemohli odohrať, získali po 60%. Doporučenie: Skôr než vyberiete karty, zadajte číslo rozdania do BM, ak je to rozdanie, ktoré nemáte hrať, BM vás na to upozorní.

Okrem vyššie uvedeného som niekoľkokrát musel zmazať zle zadané rozdanie a počas času na reklamácie som jeden zápis po potvrdení súperom opravil.

Kým v súťaži družstiev sa slovenskí hráči umiestnil na druhom a treťom mieste, párak ovládli zahraniční hráči. Najlepším česko-slovenským párom bol pár Pavlík-Krátky. Potešujúce je, že jediný žiak v súťaži sa umiestnil pomerne vysoko. Najlepší ženský pár Štofková-Babničová, najlepší zmiešaný pár Drotárová-Onder.

Umiestnenia košických hráčov:

6. Krátky-Pavlík 52.22%

9. Šimonová-Varga 51.18%

10. Šikra B. Tokárová 51.16%

12. Horňák-Horňáková K. 49.55%

16. Munka-Škerlík 46.56%

18. Babničová-Štofková 45.90%

19. Belčák-Vancák 45.80%

Osobne som viac očakával od páru Munka-Škerlík. Pár Belčák-Vancák v prvom polčase podal výborný výkon 54.44%, v druhom polčase sa asi dostavila únava a dosiahli iba 37.15%.

Už tradične sa v sobotu po dohraní súťaže družstiev konalo spoločenské posedenie, pri ktorom sme diskutovali, spievali a tancovali.

Fotografie