V sobotu 18.2.2017 sa konala Malá cena Žiliny 2017.

Ak sa nemýlim, bol to zatiaľ, čo do počtu párov, doteraz najlepšie obsadený tento turnaj, pričom 3  z pôvodne prihlásených párov, nakoniec nedocestovalo. Napriek tomu počtom párov turnaj dosiahol na zlaté majstrovské body a možno v budúcnosti dospejeme k tomu, že by sa tento turnaj mal nazývať Veľká cena Žiliny 🙂

Výsledková listina

Malá cena Žilina na stránke Národného bridžového centra

Malá cena Žiliny je špecifická tým, že sa na nej zúčastňuje výrazne vyšší počet žiackych a juniorských hráčov, než akéhokoľvek iného slovenského turnaja a pre mnohých z nich je to ich prvý turnaj v živote. Ako rozhodca som toto špecifikum výrazne podcenil, napriek tomu, že som MC Žilina niekoľkokrát absolvoval, ako hráč. Hráči, ktorí sa prvýkrát v živote zúčastňujú väčšieho mimoklubového turnaja, obvykle hrajú výrazne pomalšie, než sa hráva na bežných turnajoch. Pôvodne som plánoval odohrať dvojkolový turnaj na 2×26 rozdaní, ešte v piatok, vzajúc do úvahy vyššie uvedené skutočnosti, som turnaj po dohode s organizátormi zredukoval na 2×24 rozdaní, keďže sme v druhom kole boli v časovom sklze a Košičania a Michalovčania mali zakúpené lístky na vlak o 18:45, druhé kolo, som po dohode s organizátormi turnaja, zredukoval na 11 kôl.

V budúcnosti musíme, bez ohľadu na to, či budem rozhodcom ja, alebo ktosi iný, dopredu deklarovať, že sa bude hrať minimálne 40 rozdaní maximálne 2×22 rozdaní v závislosti od počtu párov. Začať presne o 10:00, a určite som trochu času mohol ušetriť, ak by som niektorým párom rozdanie, pre výrazné omeškanie, odobral.

Samotný turnaj prebiehal, až na výrazne vláčnu hru, bez výraznejších problémov. Iba raz sa stalo, že hráči odohrali rozdania na opačných linkách a dokopy som tuším 4x musel opraviť výsledok zadaný do Bridgematov.