V nedeľu 7.1.2024 sa v Michalovciach konal tradičný Novoročný turnaj. Zúčastnilo sa ho 14 párov, z toho 10 z Košíc a 4 z Michaloviec. Z Košíc prišli 4 mládežnícke páry.

Ako obvykle sa Novoročný turnaj konal v priateľskej a srdečnej atmosfére. Ako rozhodca som nemusel nič závažnejšieho riešiť, okrem zmazania dvoch – troch zle zadaných výsledkov do bridžmejtov.

Na prvom mieste suverénne skončil pár Miroslav Ploščica – Vladimír Munka so ziskom vyše 70%, druhí boli žiaci Michal Vodička – Boris Köröš a na treťom mieste skončil domáci pár Jozef Onder – Daniela Drotárová.

Miešačka mi odmietla poslušnosť, tak som karty podľa počítačom vygenerovaných rozdaní namiešal ručne, dvakrát sa mi podarilo dať na jednu stranu 14 a na inú 12 kariet, takže ak niekde vidíte podozrivý výsledok oproti kartám, ktoré sú v prezentácii, bude to spôsobené tým, že nejaká kľúčová karta bola reálne inde.

Keďže podľa predpovede počasia sa mala večer tvoriť poľadovica, odohrali sme len jedno kolo, aby sa Košičania mohli bezpečne vrátiť domov. Nakoniec sa poľadovica nekonala, ale fúkal silný vietor a došlo k citeľnému ochladeniu.

Najbližšie sa v Michalovciach stretneme koncom februára na Karpatskom pohári.

Prezentácia

Fotografie prvých troch párov

novorocny-turnaj-2024