Karpatského turnaja družstiev sa zúčastnilo 10 družstiev. Turnaj opanovali poľské družstvá, obsadili prvé tri miesta. KBK reprezentovalo 5 družstiev, najlepšie dopadlo družstvo Blonds v zložení Vladimír Munka, Miroslav Ploštica, Alica Šimonová a Viera Nováková.

Krst ohňom absolvovali žiaci z bridžového krúžku pri Základnej škole Kežmarská 28 Linda Begalová a Martin Fedor, družstvo doplnili Peter Belčák a Ľudovít Faltus. Skončili síce na 10. mieste, ale jeden zápas vyhrali. Hrajú od októbra 2022 a ja ako ich tréner som z ich výkonom spokojný, verím, že o rok budú ašpirovať na výrazne lepšie umiestnenie.

V sobotu o 16:00 sa začal párový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 17 párov. Viacerí hráči už boli po súťaži družstiev unavení a na párak nenastúpili, alebo mali iné povinnosti.

Po prvom kole boli dva poľské páry na prvých dvoch miestach. Na treťom mieste boli naši juniori Boris Koros a Michal Vodička. V nedeľu sa Boris s Michalom dlho držali na prvom-druhom mieste, v závere klesli na 5., ale aj tak je ich výsledok veľmi dobrým umiestnením. Na peknom šiestom mieste skončili Mirko Horňák s Katkou Horňákovou. Moji žiaci v párovom turnaji dosiahli len 19,26 percent, ale po turnaji družstiev na nich doľahla únava. Treba tiež priznať, že v štartovom poli bolo 6 silných poľských párov a niekoľko slovenských prvoligových hráčov, takže malý počet percent je pochopiteľný. Najbližšie žiakov čaká turnaj v Havířove.

V sobotu večer po skončení 1. kola páraku bolo spoločenské posedenie, kde sme sa porozprávali, zaspeivali si, na gitare zahrali Tibor Menyhért, Emil Šustek a Jaczek, ktorý je na obrázku so žiakmi.

Výsledky turnaja družstiev

Výsledky turnaja párov