Tibor Menyhért a Alica Šimonová sa 18.6.2023 zúčastnili turnaja v Tegoborze. Bol to turnaj z cyklu letných turnajov organizovaných klubom Alf.

Turnaj pre nás začal výborne, ešte po šiestom kole sme mali vyše 59% a do polovice turnaja sme sa pohybovali medzi 2. až 6. miestom. Po 16 rozdaniach bola pauza na obed a po obede sa nám už darilo menej. Za časť horších výsledkov sme nemohli, z 30 rozdaní proti nám súperi vydražili 4 slemy z toho raz veľký, ale mali sme aj niekoľko dražobných nedorozumení. Napriek tomu v silnej poľskej konkurencii sme sa nestratili a konečné umiestnenie a výkon 51,21% možno pokladať za úspech, i keď sme boli aj trochu sklamaní po výbornom úvode.

Zaujímavý je spôsob organizovania turnaja. Každý stôl má namiešané rozdania, takže karty neputujú a nie sú žiadne prestoje a zmätky s hľadaním či zamenením boardov. Na druhej strane je to, pre toho kto mieša, veľmi pracné. Pri tomto počte stolov by stačila jedna sada, takto ich bolo namiešaných 13. Rozhodca  Adam Waśko takto začal z hygienických dôvodov miešať v dobe covidovej a asi sa mu to napriek pracnosti zapáčilo.

Výsledková listina

Pozvánka na najbližší turnaj z cyklu s kalendárom zostávajúcich turnajov. Dávam do pozornosti turnaj na hrade Stará Ľubovňa 3. septembra, mohli by sme sa zúčastniť v hojnejšom počte.

Galéria