Výsledky 2. ligy Východ jarné sústredenie

V piatok sa konalo predkolo 2. ligy Východ a v sobotu bolo jarné sústredenie. Konečné výsledky sú v nasledujúcej tabuľke:

Prezentácia výsledkov

Prekvapením je až 4. miesto Cassovie, ktorá síce dva zápasy vyhrala, ale vybuchla proti družstvu Zemplín. Možno predpokladať, že na jeseň sa prebojuje aspoň na tretie miesto. Väčšinu času bolo na prvom mieste družstvo KBK U16, ale v poslednom kole prehralo s Cassoviou, takže Zemplín je pred nimi. Na jeseň sa bude pravdepodobne rozhodovať medzi týmito družstvami a rozpis zápasov bude upravený tak, aby v poslednom kole hrali Zemplín proti KBK U16.

Oproti minulému roku chlapci KBK U16 urobili ohromný pokrok, už teraz majú viac VP než minulý rok za jarnú aj jesennú časť spolu a veľmi im prajem, aby postúpili, zároveň by som bol rád, ak by v prvej lige Michalovce boli, čo sú dve navzájom nezlučiteľné priania.

Priebeh sústredenia bol bezproblémový, akurát v predkole som v časovom strese urobil chybu, neuvedomil som si, že rozpis je vlastne na 6 družstiev a nie na 4 a na stoly som zle rozmiestnil bridžmejty. V druhom polčase to už bolo v poriadku a prvý polčas som stihol zrekonštruovať.

V podstate som musel rozhodnúť iba jeden sporný moment, okrem dvoch-troch renonsov a zle zadaných výsledkov. Západ na druhom mieste otvoril 3NT nealertované, Sever sa spýtal čo 3NT znamenajú, Východ najprv povedal, že Západ má list, s ktorým bez pomoci partnera splní 3NT, potom doplnil, že to môže byť aj lacný 7 list, po tomto dovysvetlení Sever privolal rozhodcu. Nazrel som do kariet Západu, zobral som si ho mimo hraciu miestnosť, na ruke mal list zodpovedajúci 3NT gambling, spýtal som sa ho, či dohoda naozaj znie, že môže mať aj silný variant, povedal, že nie. Nechal som v dražbe pokračovať. Sever Pas – nemôže riskovať, že Západ má naozaj silné tri bez, Východ 4 piky, odpasované. Pred výnosom by mal Západ podať správne vysvetlenie svojho otvorenia, nestalo sa tak. Juh vyniesol tref a Západ záväzok splnil, keď som sa juhu opýtal, čo by vyniesol, ak by vedel, že to bol gambling, odpovedal, že K srdce, tiež by bol záväzok splnený. Po dohraní som pridelil upravený výsledok 50% 4 piky = E a 50% 4Hx -2 S. V tom istom zápase sa 4 piky raz padali, v druhom zápase sa raz plnili a raz padali dokonca 3 krát.

Tu je celé rozdanie:

Ak by sever vedel, že je to gambling, buď by dražil 4 trefy alebo kontru, po štyroch trefoch by Východ pravdepodobne pasoval, ale je možné, že by dražil 4 piky, ak by pasoval, juh by pravdepodobne dražil 4 srdcia. Možno som mal dať upravený výsledok 50% 4H S bez kontry, ale „Pozde bycha honit“.

Východu sa moje rozhodnutie nepáčilo, ale v bridži to už tak, býva, že hráč, ktorý sa dopustil faulu (i keď nevedomého), sa cíti byť poškodený. Upravený výsledok inak zmenil výsledok +12 pre EW na +11 imp.