Bridžový týždeň BK Herold Ostrava 2014

Od 26.7. do 2.8. sa konal bridžový týždeň BK Herold Ostrava. Z Košíc sa ho zúčastnilo 8 hráčov. Pôvodne nás bolo prihlásených viac, preto odteraz budeme dopredu platiť zálohu, tak ako ostatní účastníci.

Úvodný párový turnaj vyhral pár Horňák-Menyhért s výkonom 70,767%, Nováková-Šimonová skončili na 11. mieste s výkonom 53,307%. V hlavnom trojkolovom turnaji sa Horńákovi s Menyhértom tiež darilo veľmi dobre, po dvoch kolách boli na 2. mieste, tretie im nevyšlo a tak skončili celkovo na 6. mieste s výkonom 55,558%, 22. miesto Nováková-Šimonová 49,392%, 26. A. Horňáková-B. Šikra 46,469%, 28. Babničová-Vagač 44,059%. Našim hráčom sa tiež darilo v súťaži družstiev kde družstvo Hablo: Nováková, Šimonová, Horňák, Menyhért skončilo na 3. mieste. Vo volenkovom turnaji výborný výkon podala Alica Šimonová s Marianom Lukaszukom, kde obsadili 3. miesto, pričom o 1. miesto ich pripravil Tibor Menyhért, keď neštandardne zasiahol. Slabé chvíle nás zastihli v Impovom turnaji, v ktorom všetky naše páry skončili v mínuse a ani Blesk družstiev nám nevyšiel podľa očakávania. V záverečnom turnaji sa znova dobre umiestnil pár Horňák-Menyhért, ktorý obsadil delené 4. miesto a mohlo to byť medialové umiestnenie, nebyť dokonaného renonsu v jednom z rozdaní.  Za zmienku tiež stojí 2. miesto Blesk družstiev  družstva Ano v ktorom hrali slovenskí hráči manželia Hriňákovci.

Oficiálne výsledky

Fotografie

Na bridžovom týždni bola ako obvykle veľmi dobrá nálada, po večeroch sme si niekoľkokrát zaspievali, po volenkovom turnaji bola tanečná zábava pri živej hudbe a absolvovali sme niekoľko turistických výletov po okolí.