27.12.2013 1. Menyhért-Varga 2. Babničová-Lovíšková 3. Vagač-B. Šikra-A. Horňáková, 7 párov

20.12.2013 1. Menyhért-Varga 2. J- Pankovič-Munka 3. Boros-Vodička, 12 párov

17.12.2013 1. Horňák-Menyhért 2. Belyus-Gabrik 3. Szórátiová-Štofková, Škerlík-Munka, Zlámalová-Horňáková K., 11 párov

13.12.2013 1. Belyus-Gabrik 2. Frajt-Jakubík 3. Nováková-Šimonová-Menyhért, 10 párov

10.12.2013 A Babničová-Lovíšková B Horňák-Menyhért C Nováková-Šimonová, 12

6.12.2013 1. Horňáková-Horňák 2. Varga-Pankovič J. 3. Ploščica-Števák, 8 párov

3.12.2013 A Munka-Škerlík B Teššerová-Vagač, 11 párov

Rebríček II. polrok 2013

1. Tibor Menyhért 2. Vladimír Munka 3. Mirko Horňák

Najlepšie ženy

1. Alica Šimonová 2. Viera Nováková 3. Eva Lovíšková

10.12.2013

V skupine A milo prekvapili Vlasta s Evou, ktoré A skupinu vyhrali, v B a C vyhrali favoriti. V A skupine zároveň veľa nechýbalo a favorizovaný pár by zostúpil.

Naposledy v roku 2013 sme hrali miniskupinovku, do polovice januára prediskutujeme, či v novom roku budeme alebo nebudeme skupinovku hrať a v akom formáte.

Tentokrát sme mali kompletné tri skupiny, takže bola šanca na regulérny priebeh súťaže. Prvé kolo bolo hrané v pokojnej atmosfére a v podstate bolo sporadicky počuť iba jedného hráča. Keď okrem jedného stola všade dohrali, hráči skupiny A sa začali domáhať toho, aby mohli pokračovať v hre. Počkal som, kým na hrajúcom stole bolo už iba jedno rozdanie a na prvé tri stoly som dal rozdania 11-20. Situácia sa však po druhom kole zopakovala, pričom sa po spustení tretieho kola ukázalo, že jeden zo stolov, ktorého hráči sa najviac domáhali pokračovania v hre a „pomalým“ hráčom vyčítali pomalú hru, jedno rozdanie zabudli odohrať (že kolo skončilo, vám bridžmejt hlási správou End of round). V rozdaní 16 som preto NS pridelil výsledok AVE- a EW AVE  (sú čiastočne spoluzodpovední, preto nie AVE plus). Pri dohrávaní posledného kola na stoloch 4 až 6 sme zistili, že v rozdaniach 28 a 29 sú rovnaké karty. Karty  na stoloch 1 až 3 boli v poriadku. Dodatočne som zistil, že aj rozdanie 30 bolo v druhej sade rozdaní zle namiešané. Pred začiatkom súťaže sme s Alicou omylom namiešali iba 2×28 rozdaní. Keď som dohral prvú 10, namiešal som ešte rozdania 29 a 30, pričom sa mi v jednej sade podarilo do 29 namiešať rozdanie 28 a do 30 rozdanie 29. Rozdania 29 a 30 sú preto pre stoly 4 až 6 stornované. Správne som ich mal vyhodnotiť ako fauled board a AVE+ prideliť len za to rozdanie z 28-29, ktoré postihnutí hrali ako druhé, ale z nejakého dôvodu mi táto funkcia v skórovacom programe prestala fungovať. Postihnuté páry preto dostali za tieto rozdania AVE+. Za chybu sa ospravedlňujem.

Čo sa týka pomalosti hry, po nahliadnutí do log súboru BM servra, meškajúce stoly v skutočnosti hrali v riadnom tempe. Na rozdanie máme 7 a pol minúty, 10 rozdaní 75 minút, všetci dohrali pred časovým limitom (BM server bol spustený o 17:21 a posledný výsledok bol odoslaný o 21:06). V budúcnosti, pokiaľ budeme hrať skupinovku, spustím časomieru. Ak dohrajú všetci, do ďalšieho kola nastúpime skôr, ak ešte niekto bude hrať a neuplynul časový limit, tak sa ďalšie kolo nezačne, ak  uplynie časový limit, tak sa ďalšie kolo začne a meškajúci rozdanie buď dohrajú a  prestriedajú, alebo im nedohrané rozdania budú odobrané s postihom -1 Imp za každé nedohrané rozdanie, závisí to od miery omeškania, procedurálnu pokutu dostane previnilá strana, ak sa k spôsobeniu omeškaia nik neprihlási, budú postihnuté oba páry.

Pred turnajom som bol mentálne pripravený na to, že skupinovku hrať nebudeme, bol som milo prekvapený, že všetci brali ako samozrejmosť, že ak nás bude dosť, tak skupinovku hrať budeme, škoda tých zmršených rozdaní 29 a 30.

Keďže sa hrá naraz 10 rozdaní a až potom je pauza, tak je na jednej strane oveľa menej prestojov než pri bežnom turnaji, na každé striedanie spotrebujeme aspoň minútu, na druhej strane, ak niekto hrá rýchlo, tak po odohraní 2 rozdaní 10 až 14 krát čaká  dve až tri minúty na vystriedanie, keď sa odohrá naraz 10 rozdaní, tak táto pauza môže narásť na 10 až 15 minút a takéto pauzy sú dve, takže hoci v skutočnosti hráme počas skupinovky o dosť rýchlejšie, subjektívne môžu mať „rýchlici“ dojem zdržiavania. Tieto dlhšie prestávky by sme pritom mohli využiť na odkonzultovanie práve odohraných rozdaní, prirodzene mimo hracej miestnosti. Mohol by som poprípade pre tento účel samostatne vytlačiť rozdania 1-10 a 11-20.

3.12.2013

Znova sme hrali miniskupinovku, druhýkrát bolo v skupine B 7 párov, čo do značnej miery narúšalo regulérnosť súťaže, keďže pauzujúce páry prechádzali do časti miestnosti, kde sa hrala skupina A a buď kibicovali rozdania, ktoré už hrali, alebo ktoré práve pauzovali. Ešte horšie bolo, keď nám síce nekibicovali, ale pauzujúci pár sa rozprával. Keďže sa v B hralo po 4 rozdania, tak sa neraz  v našej časti miestnosti motali aj 10 hráči. Okrem toho každú chvíľu niekto komentoval rozdania po ich zohraní a keďže následne rozdanie putovalo na susedný stôl, tak sa ľahko dalo identifikovať, ktorého rozdania sa komentár týkal.

Vo vyššie uvedených súvislostiach by sme asi skupinovku mali hrať, len ak sa nás zíde párny počet. Keď sa zíde nepárny počet párov, tak by sme hrali buď klasický turnaj na crossimpy alebo barometer. Prirodzene je možné na skupinovku aj úplne rezignovať  a rezignovať aj na akékoľvek iné inovatívne formáty súťaží, potom ale naďalej budeme hrávať za večer 20 až 22 rozdaní.

Oproti v klube vyhláseným výsledkom došlo v skupine A k výmene na 3. a 4. mieste, bolo to spôsobené tým, že na začiatku turnaja som pre skupinu A nastavil, že hráme 3×10 rozdaní,ale hrali sme 3×9 rozdaní. Rozdania 10,19 a 20 tak boli pôvodne zaevidované na iné páry, než mali byť.

Už druhýkrát po sebe sa stalo, že ak by skupina A bola hodnotená samostatne, bez započítania výsledkov skupiny B, poradie v skupine A by bolo úplne iné:

1 3 Vladimír Munka - Anton Škerlík  16,00
2 1 Mirko Horňák - Tibor Menyhért   3,00
3 4 Vlasta Babničová - Eva Lovíšková  2,00
4 2 Miroslav Ploščica - Dušan Števák -21,00

V B skupine by bez A skupiny tiež bolo poradie o dosť inakšie:

1 7 Tibor Varga - Vladimír Jakubík   27,00
2 6 Daniel Vagač - Jana Teššerová    22,00
3 2 Peter Skalka - Hedviga Skalková   0,00
4 1 Judita Štofková - Etela Szórátiová -3,00
5 4 Kristína Gregová - Vojtech Belčák  -9,00
6 3 Alexander Belyus - Oto Gabrik   -10,00
7 5 Alica Šimonová - Viera Nováková  -27,00

Prirodzene, že platia oficiálne vyhlásené výsledky, len vzniká otázka, či pravidlá neupraviť podobne, ako sme to mali v permanentnej skupinovke: A skupinu vyhodnocovať samostatne, B a nižšie skupiny vyhodnocovať v rámci celého poľa. Vyhodnocovanie A skupiny samostatne má však aj svoje úskalia, páry, ktoré nastúpia do posledného kola na opačných linkách na rôznych stoloch tvoria družstvo a navzájom sa už nemôžu predbehnúť. Darmo jeden z nich bude hrať vynikajúco, druhý pár ho môže úplne potopiť. V rámci celého poľa už to nie je natoľko vypuklé.