Komentáre pod článkami

Na základe pripomienky Eda Veleckého som zmenil nastavenie komentárov pod článkami z moderovanej diskusie na čiastočne moderovanú diskusiu.

Komentáre autorov, ktorí už mali nejaký schválený komentár, sa zobrazia automaticky, ak komentár neobsahuje viac než jeden odkaz a neobsahuje slovo  z čiernej listiny slov. Autor komentára musí byť zaregistrovaný a prihlásený, inak komentár bude čakať na schválenie.

Kontrola slov prebieha tak, že ak by na čiernej listine bolo slovo press, tak neprepustí ani WordPress, preto sa môže stať, že komentár, ktorý je „nezávadný“ sa automaticky nezobrazí a bude ho musieť niektorý z adminov schváliť. Admini sú Tomáš Pavlík a Tibor Menyhért. Zoznam zakázaných slov tu nezverejním, ale sú to rôzne nadávky a názvy výrobkov, ktoré sa zvyknú  vyskytovať v spame.

Komentáre by nemali obsahovať osobné útoky. Ak admin usúdi, že ide o osobný útok, komentár stiahne, pošle e-mail autorovi komentára, ak autor na jeho zverejnení bude trvať, pošle ho na schválenie výboru klubu. Môžete napísať, že napríklad Tibor Menyhért sa v tom a v tom bode mýli, svoj názor by ste mali zdôvodniť, nemôžete napísať, že je to idiot alebo, že by sa mal dať liečiť, aj keby to bola pravda 🙂

Stránky slúžia na jednej strane na našu vnútroklubovú komunikáciu, bez tvorivej diskusie sa nedá kráčať vpred. Na druhej strane stránky slúžia na komunikáciu so slovenskou i medzinárodnou bridžovou verejnosťou a na propagáciu bridžu medzi zatiaľ nebridžistami. Ak sa adminom alebo výboru bude zdať, že nejaký komentár nám nerobí dobré meno, vyhradzujeme si právo komentár stiahnuť. Autor takého komentára môže požiadať výbor klubu o prehodnotenie rozhodnutia.

Právne za komentár zodpovedá jeho autor, akékoľvek napádanie rasy, náboženského presvedčenia, menšín, … je zakázané a komentáre takéhoto druhu budú okamžite zmazané (takéto komentáre sa tu našťastie nevyskytovali).

V čase, keď budeme zverejňovať inzeráty o konaní kurzu bridžu a pri podobných príležitostiach, kedy možno predpokladať zvýšený počet potencionálnych bridžistov na našich stránkach, bude diskusia z preventívnych dôvodov prevedená na plne moderovanú.

Doplnok: Komentáre zo zahraničia s výnimkou Českej republiky sú blokované z dôvodu spamových útokov, ktoré boli takmer výhradne zo zahraničia a po zablokovaní klesli takmer na nulu. Aj moderáciu som pôvodne zaviedol hlavne kvôli spamom. Ak ste v zahraničí, komentár môžete poslať mne alebo niekomu inému e-mailom a ten ho môže zverejniť.