Danišovce 2016

Print this entry

13.8.2016 – Úvodný turnajvýsledkyrozdania

14.8.2016 – Impový turnajvýsledky, rozdania

15.8.2016 – Hlavný turnaj, 1. kolo – výsledky, rozdania

16.8.2016 – Hlavný turnaj, konečný výsledok – výsledky, rozdania

17.8.2016 – Individualvýsledky, rozdania

18.8.2016 – Volenka výsledky, rozdania

19.8.2016 – Záverečnývýsledky, rozdania

 

17 thoughts on “Danišovce 2016

 1. Ahojte,

  K diskusií k BT Danišovce som sa dostal až dnes, teda vlastne ex post. Opäť som sa presvedčil, že webová stránka KBK je často zneužitá na diskusiu, kde aktéri si navzájom vymieňajú názory, ktoré potrebujú ventilovať pred širšou verejnosťou a KBK nie že by pomáhali, ale znehodnocujú aj to čo ho drží nad vodou. Na tento účel stránka KBK nebola zriadená ani financovaná. Prevažnú väčšinu členov KBK“ na míle“ obchádzajú diskutované témy a tobôž spôsoby ako sú prezentované. Na výročnej členskej schôdzi KBK v januári 2016 sme diskutovali aj o tejto téme., Tibor sa vzdal činnosti, ktoré dovtedy vykonával, našli sme veľmi talentovaného Tomáša Pavlíka, poverili sme ho funkciou admina a požiadali sme Tibora, aby sa zdržal vlastných komentárov, prípadne, aby sa nedostali na stránku komentáre ktoré nám škodia. Vydržalo to do 23.8., Tibor našu požiadavku plnil až prišiel príspevok Honzíka z 23.8. Nemal na našej stránke čo hľadať. Pokiaľ sú výhrady ku KBK, tak existujú volené orgány, ktoré sú aj na to, aby riešili čo je na riešenie, tak je tomu aj s SBZ. Je mi ľúto a za KBK ako spolu pozývateľa podujatia ospravedlňujem, že tohoročný BT v Danišovciach nesplnil očakávanie. Z hodnotenia druhého pozývateľa to totiž z časti vyplýva. Alebo sa mýlim a ide len o retrospektívu, potom prečo, čomu a komu to pomôže?
  Vojto Belčák

 2. Velmi pekne urobene fotoalbum. Kto to robil?

  K diskusii len tolko, ze ak nesie vyrazne prvky osobnych utokov, tak nic nevyriesi, len veci zkomplikuje.

  • Fotoalbum vytvoril Tomáš Pavlík.

  • Kedysi moderovaná nebola. Na jednej strane sa tu objavovali spamy, ale tie sa už vďaka spamovému filtru takmer nevyskytujú. Na druhej strane sa výboru zdalo, že niektoré diskusné príspevky sú skôr škodlivé, takže som ju prepol do moderácie. Napríklad aj väčšina tejto diskusie je kontroverzná a keby to nebol útok na mňa, ale na niekoho iného, tak ten druhý Honzov príspevok asi neschválim. Článok a diskusia o Danišovciach by mali byť propagáciou podujatia a toto je skôr antipropaganda. Chcelo by to nejakú neverejnú časť klubovej stránky, kde by sme kontroverzie riešili v rámci klubu, ale keď som svojho času čosi také zaviedol, tak sa tam nikto nehlásil. Takmer všetky príspevky som schválil, iba som svojho času stopol diskusiu ku kurzu bridžu, keďže sa uberala takým smerom, že potenciálni záujemcovia by sa neprihlásili a už prihlásení, by sa možno odhlásili (diskusiu som stopol a zneverejnil, keď sme začali uverejňovať inzeráty na kurz). Jednu rozsiahlejšiu diskusiu, ktorá sa tiež uberala nešťastným smerom stopol výbor klubu.

   Cenzora robím veľmi nerád, možno to prepneme do módu, kedy sa budú schvaľovať iba príspevky neregistrovaných používateľov, ale pre registrovaných by mali byť zavedené nejaké pravidlá, po poručení ktorých by právo zverejňovať komentáre mohlo byť odobrané. Malo by sa to týkať len osobných útokov a nie názorov na bežné organizačné veci.

   • Ok, dakujem za vysvetlenie. Na nieco z uvedeneho si spominam a suhlasim s tym, ze je to naozaj problem.

    Cosi podotknem: zodpovednost za obsah diskusného príspevku nesie v prvom, v druhom a aj v tisicom rade jeho autor. Cize nenesie ju bridz, nenesie ju KBK, nenesu ju ostatni diskutujuci a urcite ju nema niest administrator stranky. Inymi slovami: prospeje nam, ak sa budeme robit lepsimi, nez akymi sme? Nemyslim.

    Spominas Honzu. Honza by podla mna pre bridz obetoval aj to posledne. Aj tieto Danisovce (spolu)vymyslel on. Lenze Honza je aj horuca hlava. S tym nic nenarobime, taketo karty mu nadelili sudicky. Na plyn vsak dupat nemusi.

    Vyzera to tak, ze BT Danisovce ma perspektivu. Skoda ohrozovat takuto na Slovensku ojedinelu akciu piplanim sa v starych a prakticky nevyznamnych detailoch.

    Navrhujem natiahnut hrubu ciaru a ist s cistym stolom dalej.

    • Zmenil som nastavenie tak, že komentáre autorov, ktorí už mali nejaký schválený komentár sa zobrazia automaticky, ak komentár neobsahuje viac než jeden odkaz a neobsahuje slovo z čiernej listiny slov. Autor komentára musí byť zaregistrovaný a prihlásený, inak komentár bude čakať na schválenie.

     Pre mňa boli minuloročné Danišovce a to čo sa v súvislosti so mnou stalo po nich uzavretou témou a nebol by som sa k tomu vracal, ak by niekto neotváral zajazvené rany.

     Honzík bol jeden z mne najbližších ľudí medzi bridžistami. Že ním už nie je, za to môžeme obaja. BT Danišovce môžem každému vrelo odporučiť.

     • toto je můj poslední příspěvek , mějte se hezky , díky všem a na shledanou v lepších časech zvláště pro košický bridž , protoře ty špatné nastávají

 3. Danišovce 2015
  Nechcela som reagovať v roku 2015,lebo som svoj postoj vyjadrila na výročnej schôdzi KBK, ale keďže sa opätovne otvorila problematika odmeny za Damnišovce 2015, tak musím.
  Mojou veľkou chybou bolo to, že som osobne nedojednala podmienky s pánom Menyhertom,/kedže som bola 3 týždne s deťmi a psami mimo Košíc, ani sa to nedalo.V tomto prípade však verím súrodencom Horňákovcom, ktorí mi potvrdili, že zaplatíme p.Menyhértovi pobyt. To, že p.Menyhert dodatočne požadoval v Danišovciach ďaľšiu odmenu som neakceptovala.
  Musím však dodať, že za prácu v počítačovej agende klubu a všetkých ďaľších náležitostiach bola d o p r e d u vyplatená odmena za I.polrok 2015 dňa 27.1.2015 a za II.polrok dňa 10.7.2015 – viď pokladničné doklady, takže sa domnievam, že ak bola odmena vyplatená dopredu, mala byť za ňu odvedená aj práca.
  Toto bola moja druhá chyba ako pokladníka KBK.Zisk, ktorý sme vyrobili, je zaúčtovaný v pokladničnej knihe KBK a slúži pre všetkých členov.
  Na dokreslenie uvádzam, že za rok 2015 ako aj 2016 sme K.Horňáková, Jan Krátky a ja ako organizátori zaplatili plnú cenu pobytu,bez nároku na odmenu – sme predsa členmi KBK.
  Pre mňa bolo odmenou, že sa tam zúčastnení dobre cítili.
  Toto je moje posledné vyjadrenie k danej problematike. INKA Gregová

  • Dohoda s Katkou bola nedorozumením, pred jedným z klubových turnajov sme prehodili dokopy dve vety, predpokladal som, že ešte dohodneme podrobnosti, keď príde Honzík na VC Košice. Na VC Košice sme ale nič o Danišovciach nepreberali, akurát som bol pri rozhovore Honzíka s Katkou, podľa ktorého to vyzeralo, že sa možno ani nebudú konať.

   Priamo v Danišovciach keď sme tam boli spolu všetci piati ja, Katka, Mirko, Honzík a ty, sme sa dohodli na istej jasnej skôr symbolickej sume. Tú sumu si akceptovala aj ty, s výhradou, že sa to ešte môže odvinúť od toho či budeme v pluse.

   Odmena za vedenie klubových turnajov nemá nič spoločné s mimoklubovými turnajmi. Na schôdzi sa o odmene za Danišovce nič nehovorilo.

   To, že ako organizátori BT, platíte plnú cenu nie je správne, je to možno až škodlivé. Mali by ste platiť nanajvýš režijnú cenu, ale je to vaše rozhodnutie. Bola by dokonca namieste aj nejaká percentuálna odmena z prípadného zisku.

 4. Ohlédnutí za Danišovcemi

  V době , kdy vrcholí LOH v Riu jsme se setkali na 2. Setkání přátel bridže a v duchu nositele olympijské myšlenky jsem si přál , aby rok 2016 byl ještě vydařenější než předchozí ročník.
  Budu tedy srovnávat :
  1, rok 2016 bohužel jsme mohli jen vzpomínat na účast Zuzanky Rovinské
  a Lumíra Ochvata , kteří tento rok odešli a tak 1.turnaj jsme věnovali jejich památce
  2, přijížděli jsme do prostředí nám známého se skvělým panem vedoucím Ing. Jozefem Skokanem ,pro něhož není nic problém
  3, v listopadu jsem dostal osvícený nápad – na postu vedoucího turnajů a rozhodčího místo Tibora
  Menyherta uvést téměř 21- letého Adama Kubicu a všichni kteří absolvovali oba ročníky , mi děkovali za realizaci této výměny , je veliká škoda , že pan Menyhert nevyužil jedinečné příležitosti vidět svého kolegu při práci , kdy Adamkovi stačí jen pohled , aby si získal respekt bez zbytečného udělování trestných bodů.
  Jako bonus je přidělení klasifikačních bodů v den skončení akce a ne až skoro 10 měsíců po akci a to ještě předsedou klasifikační komise E. Veleckým a ne tvorem , jenž akci 2015 řídil
  4, v návaznosti na předešlou skutečnost , se objevil mladý student Tomáš Pavlík , jenž připravuje rozdání pro KBK a tento človíček měl možnost spolupracovat a učit se od Adamka a ten vskutku radami nešetřil , a protože kromě Mirka Ploščicy se Tomíkovi dosud bridžově nikdo smysluplně nevěnoval , zkusil jsem tomuto nepochybně talentovanému mladíkovi, postavit chatrné základy této nádherné hry a dle mého soudu je třeba jeho talent rozvíjet . Proto touto formou prosím Vlada Munku ,
  aby s ním začal hrát v klubu a dále mu vštěpoval své bohaté zkušenosti – ještě jednou Ti Vlado děkuji , poněvadž v tomto mladíkovi je skryt potenciál pro další rozvoj KBK.

  5, pro mne byla nepochopitelná chabá účast členů KBK – byť spousta jich jezdí na externí turnaje a čerpá finanční prostředky klubu – je to těžká neloajalita

  6, na rozdíl od předchozího roku jsme ve čtvrtek měli mimořádnou schůzi SBZ :

  a, nikdo z vedení SBZ nebyl schopen zavolat a dotázat se zda čirou náhodou , nekomplikuje dění na BT , přirovnal bych to ke skutečnosti, kdy přijdete neohlášeni v 21 hodin večer na návštěvu a očekáváte , že tam budete ubytováni přes noc

  b, po odsouhlasení programu se jednalo bez zvolení pracovních komisí
  c, neúčast celého předsednictva , když byly na programu nové stanovy SBZ
  d, teprve na navržení z pléna zakomponován návrh o lhůtách v procedurálních otázkách
  e, při porušení lhůty v procedurálním procesu nezačlenění do textu svolání mimořádné schůze per
  rollam k řešení vzniklé situace , jinak hrozí opětovné prodlení projednávaného problému , či stížnosti
  f, na návrh delegáta Adama Kubicy , který měl ochotu pracovat v kontrolní komisi – proběhlo
  hlasování , které bylo zmanipulováno
  /v této době ještě nebyly schváleny pracovní komise/ a toto hlasování mi připomnělo situaci snad při
  kolektivizaci zemědělství v 50. létech minulého století , kdy člověk neměl právo na vlastní názor , mám z této schůze mizerný pocit a zvažuji další setrvání v SBZ

  7, Na závěr bych chtěl poděkovat Tince Gregové ,Katušce Horňákové a všem , kteří se podíleli jakýmkoliv způsobem na zdárném průběhu BT

  Existují 2 druhy vděčnosti :
  Pouhý záblesk jejž cítíme , kdy něco dostáváme
  Anebo hlubší a setrvalý pocit za to co dáváme
  Blahoslavení chudí duchem , neboť jejich je království nebeské
  Janeček

  • Honzo, minulý rok si si pochvaľoval, ako výborne som turnaje v Danišovciach viedol. Na tejto stránke je doteraz tvoj vtedajší komentár, v ktorom si ma chválil a útočil pre zmenu na Dušana Šlachtu.

   Nepotrebujem sledovať Adama pri rozhodovaní, mal som tú česť už aspoň na desiatich turnajoch a postupne sa zlepšuje a dobrý je už dávno. Niektoré veci so mnou hlavne spočiatku konzultoval, takže snáď mám aj ja nepatrný podiel na jeho rozhodcovskom raste, enormný má Dušan a podstatný je hlavne Adamov talent.

   Horšia než lož je polopravda, veľmi dobre vieš, prečo som MB za minuloročné Danišovce nepridelil. Ako organizátori ste si doteraz nesplnili záväzky voči mne. MB však môže prideliť ľubovoľný admin majstrovských bodov.

   • pamatuješ si co jsem ti řekl hned v sobotu , kdy jsi namíchal to co jsi namíchal a lidé jeli přes 600 km , jsi nepochybně chorý a sebestředný , potrefená husa vždy zakejhá , tvůj zdravotní stav již nese známky náznaků akutní péče – leč se dokud je čas

    • Na osobné, podpásové útoky nemá zmysel reagovať. Rozdania generuje počítač a nijako ich neupravujem.

     Našiel som tvoj minuloročný komentár k Danišovciam, citujem:

     Turnaje řídil Tibor Menyhert a byli jsme s jeho řízením spokojeni , poněvadž nechal vždy hráče v klidu dohrát a víceméně nasadil kurz, jenž se preferuje v zahraničí.

     Verím tomu, že Adam turnaje riadil ešte lepšie ako ja.

     http://new.bridgekosice.sk/bridzovy-tyzden-danisovce-2015/

  • Ku konferencii

   Na konferencii som nebol, takže sa nemôžem vyjadriť k jej priebehu, podľa zápisu zverejnenom na stránke SBZ všetko prebehlo hladko.
   http://www.bridgeclub.sk/zapis-z-mimoriadnej-konferencie-sbz-zo-dna-18-8-2016/

   Aby sa konferencia konala v Danišovciach navrhlo predsedníctvu SBZ vedenie KBK, ktorého členmi sú aj dvaja z organizátorov BT a takmer všetci delegáti boli riadnymi účastníkmi BT. Takže delegáti nielen že neboli neohlásenou návštevou, ale boli do Danišoviec klubom KBK výslovne pozvaní a mala to byť zároveň propagácia BT pre budúce roky.

   Keď bol tento návrh predložený v klube, tak sa nám to zdalo ako dobrý nápad a že po konferencii si delegáti, ktorí dôjdu navyše, zahrajú turnaj, ako z výsledkovej listiny vyplýva, nezahrali si.

   K údajnej nelojalite členov KBK
   Už minulý rok ma mrzelo, že priamo z klubu je minimálna účasť, ale nikomu nemožno nariadiť ako a kde bude tráviť dovolenku. Minulý rok organizácia BT prebiehala v ilegalite, mnohí to brali tak, že je to len pre osobne pozvaných. Tento rok už pozvánka visela na viacerých bridžových stránkach, ale priamo v klube žiadna osobná agitácia v podstate nebola. Posledné týždne v klube nedznelo máme ešte toľko a toľko voľných miest, príďte aspoň na ten či onen turnaj, nikde dopredu nevisel program kedy sa aké turnaje hrajú, aké sú podmienky pre dochádzajúcich, … Ale to všetko sú detské choroby, z ktorých postupne vyrastieme. Keď si všetkých členov, ktorí sa BT nezúčastnili urazil, predpokladáš, že budúci rok prídu?

 5. ahoj Tomi napiš mi svůj mail dík janecek

 6. Pingback: Bridžové dovolenky 2016 | Košický bridžový klub

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Help

fifteen − 6 =

WordPress theme: Kippis 1.15