V sobotu 21.6. sa konala Malá cena Uherského Hradiště. Z KBK sa jej zúčastnil jediný pár Šimonová-Menyhért, obsadili sme 28. miesto z 32 párov. Napriek tomu náš výjazd vôbec neľutujeme. Malá cena Uherského Hradiště je špecifická tým, že v predvečer turnaja sa mnohí účastníci zúčastnia tréningového sústredenia v niektorom z bezpočtu tunajších sklípkov a okrem popíjania miestneho vína a rozprávania sa o bridži si veľmi dobre a snáď aj pekne zaspievame. Neinak to bolo i teraz a keďže do postele sme sa dostali až o tretej ráno, na našich výkonoch v samotnom turnaji sa to muselo prejaviť.

Toho roku sa Malej ceny zúčastnilo neobvykle mnoho slovenských párov, tréningového sústredenia sa však zúčastnili iba traja slovenskí hráči.

Výsledková listina Fotografie

  1. Svobodová-Svoboda
  2. Novotný-Vojtík
  3. Lapčíková-Kopecký

Víťazný pár

2. miesto

3. miesto

Turnaj sa hral formou poľských minisekcií 5×10 rozdaní. Rozhodcom bol Adam Kubica a turnaj zvládol s prehľadom. Inak z prítomných hráčov by sme si mali zobrať príklad v tom, že som počas celého turnaja nezachytil príliš hlasitý hovor o rozdaniach, čo sa na našich klubových turnajoch, ale aj na iných slovenských súťažiach pomaly stáva pravidlom.

Po dohraní turnaja a vyhlásení výsledkov sa vytrvalci premiestnili do Prístavu pri Baťovom kanáli a znova sme popíjali, jedli a spievali, takže na hotel sme sa tiež dostali až okolo tretej ráno.

V nedeľu sme si s Alicou ešte spravili výlet do Olomouce a potom tráda do Košíc. Takmer celú cestu vlakom sme prespali a po príchode domov som rovno šiel spať.