Malá cena Žiliny 2017

V sobotu 18.2.2017 sa konala Malá cena Žiliny 2017.

Ak sa nemýlim, bol to zatiaľ, čo do počtu párov, doteraz najlepšie obsadený tento turnaj, pričom 3  z pôvodne prihlásených párov, nakoniec nedocestovalo. Napriek tomu počtom párov turnaj dosiahol na zlaté majstrovské body a možno v budúcnosti dospejeme k tomu, že by sa tento turnaj mal nazývať Veľká cena Žiliny 🙂

Výsledková listina

Malá cena Žilina na stránke Národného bridžového centra

Malá cena Žiliny je špecifická tým, že sa na nej zúčastňuje výrazne vyšší počet žiackych a juniorských hráčov, než akéhokoľvek iného slovenského turnaja a pre mnohých z nich je to ich prvý turnaj v živote. Ako rozhodca som toto špecifikum výrazne podcenil, napriek tomu, že som MC Žilina niekoľkokrát absolvoval, ako hráč. Hráči, ktorí sa prvýkrát v živote zúčastňujú väčšieho mimoklubového turnaja, obvykle hrajú výrazne pomalšie, než sa hráva na bežných turnajoch. Pôvodne som plánoval odohrať dvojkolový turnaj na 2×26 rozdaní, ešte v piatok, vzajúc do úvahy vyššie uvedené skutočnosti, som turnaj po dohode s organizátormi zredukoval na 2×24 rozdaní, keďže sme v druhom kole boli v časovom sklze a Košičania a Michalovčania mali zakúpené lístky na vlak o 18:45, druhé kolo, som po dohode s organizátormi turnaja, zredukoval na 11 kôl.

V budúcnosti musíme, bez ohľadu na to, či budem rozhodcom ja, alebo ktosi iný, dopredu deklarovať, že sa bude hrať minimálne 40 rozdaní maximálne 2×22 rozdaní v závislosti od počtu párov. Začať presne o 10:00, a určite som trochu času mohol ušetriť, ak by som niektorým párom rozdanie, pre výrazné omeškanie, odobral.

Samotný turnaj prebiehal, až na výrazne vláčnu hru, bez výraznejších problémov. Iba raz sa stalo, že hráči odohrali rozdania na opačných linkách a dokopy som tuším 4x musel opraviť výsledok zadaný do Bridgematov.

 

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tibor MenyhértĽudovít FaltusTibor MenyhértJozko Onder Recent comment authors
najnovšie najstaršie najviac hodnotené
Ľudovít Faltus
Návštevník
Ľudovít Faltus

Nasledujúce som pridal aj na oficiálnu stránku SBZ: Malá cena Žiliny si pomaly buduje tradíciu a v budúcnosti sa môže stať jedným z veľkých a významných turnajov na Slovensku. A preto si myslím, že ak teraz má štatút jednodňového turnaja (v budúcnosti to môže byť inak, aj názov sa môže zmeniť na „Veľká“), mala by mať aj svoj stály formát, alebo lepšie povedané určený počet rozdaní, od ktorých sa bude odvíjať systém hry turnaja. Môj návrh: Hrať maximálne 48 rozdaní (t.j. max. 24 v prvom + max. 24 v druhom kole). Pri účasti maximálne 24 párov hrať prvé kolo systémom… Čítaj viac »

Jozko Onder
Návštevník
Jozko Onder

Moja reakcia bola k casti, ktora bola z textu neskor odstranena.

Jozko Onder
Návštevník
Jozko Onder

Mate pravdu, vyuzil som neopravnenu informaciu, kedze hlaska 3 piky je tazko citatelna
(ako pre koho…..). Tak sa ziskavaju topy !

WordPress theme: Kippis 1.15