1. Kubica-Lohay 2. Žiak-Rumančík 3. Kianica-Sidor, 19 párov

Dokumentácia

Fotografie

V sobotu 26.1.2013 sa konala Malá cena Žiliny. Z KBK sa jej zúčastnili 4 hráči: Alica Šimonová, Judita Štofková, Karol Lohay a Tibor Menyhért. Všetci sa  na turnaji veľmi dobre umiestnili:

Víťazi turnaja Adam Kubica a Karol Lohay, v strede Juraj Slabeycius

1. Adam Kubica-Karol Lohay 61.86%

4. Alica Šimonová-Tibor Menyhért 58.35%

9. Judita Štofková-Miroslav Velčko 54.44%

Turnaj v Žiline takéhoto rozsahu sa nekonal už viac než tri desaťročia. Konal sa v nádherných priestoroch hotela Polom, ktorý sa nachádza hneď oproti železničnej stanici. Potešujúce bolo, že veľkú časť účasníkov tvorila mládež. Verím, že obnovenie tradície organizovania turnajov v Žiline nebude jedinou lastovičkou a v budúcnosti bude Malá cena Žiliny Veľkou cenou Žiliny na ktorej sa budú zúčastňovať bridžisti z celého Slovenska i zo zahraničia. Oganizačne bolo všetko  zvládnuté perfektne.

Hralo sa s ručne miešanými rozdaniami, pôvodne som mal priviezť strojovo namiešané rozdania a bidžmejty, ale keďže došlo k poľutovaniahodnému nedorozumeniu v komunikácii medzi mnou a prezidentom nášho klubu zavineného do značnej miery mnou (mal som tento zámer predložiť na výbore včas a prezident sa o tom dozvedel len sprostredkovane), tak sme organizátorom oznámili, že namiešané rozdania neprinesiem. Keď som sa porozhliadol po sále, koľko mladých bridžistov na turnaj prišlo, bolo mi veľmi ľúto, že po turnaji nedostanú vytlačené rozdania s minimaxami. Verím, že v budúcnosti Žilinském klubu v tomto smere pomôžeme. Že sme rozdania miešali ručne má jedinú výhodu, aspoň nikto Adama alebo mňa nemôže obviniť z toho, že sme dobré výsledky dosiahli vďaka tomu, že sme si rozdania namiešali sami 🙂

Inak pár Šimonová-Menyhért podal v druhom kole veľmi dobrý výkon. V druhom kole sme boli prví a získali sme 64.93% a nebyť havárie v prvom kole v poslednom rozdaní proti Judy a Miroslavovi, ktorá z potencionálneho topu spravila reálnu nulu, mohli sme byť celkovo druhí. Tiež treba vyzdvihúť výkon páru Judita-Miroslav, keďže spolu hrali prvýkrát.

Na druhej strane netreba naše výkony preceňovať, keďže v poli bolo veľa začínajúcich bridžistov, takže topy sa často získavali ľahko, ale ak mladí pri bridži vydržia, o rok už určite nebudú takou ľahkou korisťou.

Cesta vlakom domov nám ubehla neuveriteľne rýchlo, všetci štyria sme náruživo diskutovali, takže mi bolo takmer ľúto, že už musíme vystupovať.