Nové propozície Slovenskej bridžovej ligy, pre rok 2017

Na stránke Slovenského bridžového zväzu boli zverejnené propozície SBL pre rok 2017.

Viaceré zmeny boli implementované na základe diskusie na stránke nášho klubu. Z môjho pohľadu sú to užitočné zmeny, hoci mohli byť ešte razantnejšie. Napríklad zavedenie baráže iba v prípade, že sa 2. liga hrala iba v jednej konferencii a s menej ako šiestimi družstvami je polkrok správnym smerom. Nedoriešený zostal problém, keď sa v jednej z konferencií 2. liga nehrá, možnosť hrať ju v druhej konferencii postihnuté družstvo silne hendikepuje finančne i športovo, navrhoval som, aby sa v takom prípade hrala baráž tiež: 1. priamo, druhý a družstvo z konferencie, kde sa liga nehrala poprípade ešte 7. družstvo z 1. ligy. Dúfajme, že sa v roku 2017 v západnej konferencii 2. liga hrať bude, potom je jedno, či takéto ustanovenie v propozíciách máme.

Kvitujem, že počet rozdaní v 2. lige už nie je striktne nastavený na 20 v zápase, ale 20 rozdaní je stanovené ako minimum, pričom kapitáni môžu dohodnúť vyšší počet.

Tiež kvitujem, že za 2. ligové družstvo môžu nastúpiť aj prvoligoví hráči, v rámci jedného sústredenia najviac jeden. Možno v roku 2017 postavím do 2. ligy družstvo z bridžového krúžku a ak by som bol hráčom 1. ligy, mal by som problém.

Prihláška do SBL 2017 je na tejto adrese.

Ako vyplýva z Edovho komentára, na prihlasovaní do ligy sa nič nezmenilo, preto som nasledujúci text preškrtol. V minulosti bolo možné sa prihlásiť online, teraz to tak z mne neznámych dôvodov nie je.

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tibor Menyhértedo Recent comment authors
najnovšie najstaršie najviac hodnotené
Edo Velecky
Člen
Edo Velecky

Citujem: „V minulosti bolo možné sa prihlásiť online, teraz to tak z mne neznámych dôvodov nie je.“

Nie je mi jasne, co je tou online prihlaskou myslene, ale aktivny pristup ku supiskam, ktory umoznuje zapisat druzstvo, jeho clenov a modifikovat tieto udaje, ma od zavedenia internetovych supisiek len kordinator ligy. Koordinator ligy zapisuje udaje na zaklade prihlasky a pripadne ich potom meni, napriklad doplna do supisky dalsieho clena druzstva (pokial je to v zhode s propoziciami) na zaklade ziadosti kapitana prislusneho druzstva. Tento sposob sa osvedcil a neboli v nom urobene zmeny.

WordPress theme: Kippis 1.15