Od piatku do nedele sa konalo v Košiciach jesenné kolo 1. ligy. Konečné výsledky sú nasledujúce:

 1. Légia Košice     196.28  344   14  14.02  0.00  
 2. Légia Michalovce   192.55  270   14  13.75  0.00  
 3. Inter         172.74  177   14  12.34  -1.80  
 4. KBK Košice      144.30   -4   14  10.31  -0.40  
 5. Cassovia Košice    141.69   20   14  10.12  -0.20  
 6. Jokers         94.90  -230   14  6.78  -1.20  
 7. RIP Košice       89.16  -295   14  6.37  -0.50  
 8. Zemplín        82.38  -279   14  5.88  -2.50

Výsledky

Z pohľadu KBK bol tento ročník 1. ligy neúspešný. Légia Košice síce obhájila 1. miesto, ale ešte pred posledným kolom to vyzeralo, že skončí druhá. Zostávajúce tri Košické družstvá výrazne zaostali za očakávaním. Družstvo KBK Košice obsadilo 4. miesto, kým pred rokom bolo druhé, Cassovia z tretieho miesta klesla na 5. miesto a RIP z 5. miesta na 7. a 1. ligu opúšťa.

KBK Košice

Družstvo KBK nastúpilo výrazne oslabené, Karol Lohay ani Adam Kubica nemohli nastúpiť a tak nastúpil náhradník Tibor Varga, hral s Martinom Vodičkom. Spočiatku sa im celkom darilo, ale s oboma Légiami vysoko prehrali. Na jeseň tri zápasy vyhrali, dva mierne prehrali (podľa starej škály by to boli remízy) a dve prehry na nulu a takmer nulu. Oproti jari sa zhoršili o 11.58 VP.

Cassovia Košice

Vstup do jesennej časti bol hrozivý, tri zápasy a tri prehry. Boli to však družstvá, ktoré v konečnom účtovaní obsadili prvé tri miesta, pričom s oboma Légiami sme zviedli vyrovnané zápasy. Škoda zápasu proti Interu, ktorý sme mohli dokonca vyhrať, nebyť padnutého veľkého slemu, ktorý sa dal splniť a súperi skončili len v celej hre a dvoch iných zbytočných chýb. Zvyšné štyri zápasy Cassovia vyhrala a v poslednom kole sa stretla v priamom súboji o štvrté miesto s KBK. Prvý polčas sme vyhrali a priebežne boli na štvrtom mieste, aj druhý polčas sme vyhrávali. Potom prišlo rozdanie, v ktorom sa odpovedajúci pomýlil v odpovedi na počet es (namiesto 0-3, ukázal 1-4) a tak sme zastali v  5 pikách a vynechali veľký slem v druhej hre. Jediné rozdanie nás stálo 17 Imp, napriek tomu sme zápas vyhrali o jeden Imp, čo však na štvrté miesto nestačilo, ak by sme dražili aspoň malý slem, tak by to stále na 4. miesto nestačilo, chýbalo by nám 0,5 VP.

Oproti jarnej časti sa Cassovia o 12,09 VP polepšila a objektívne mala na to, zabojovať aj o tretie miesto. Oba páry sú v butleri vedľa seba, jeden i druhý pár čas od času spravil nepochopiteľné chyby, na druhej strane sa neraz hráči rozhodli v kritických momentoch správne.

RIP Košice

Najväčšie sklamanie pre náš klub. Zo siedmich zápasov jesene 6 prehrali a len jeden vyhrali, hlavne však všetky prehry boli drvivé. Kým na jar uhrali 59,61 VP, na jeseň iba 29,55 VP. Možno, ak by družstvo malo 6 hráčov, tak by sa prestriedali a neboli by takí unavení. Sklamaním bol najmä výkon páru Munka-Škerlík, ktorí v klube suverénne kraľujú, ale na prvej lige sa potencionálna korisť menila na dravca a málokedy pustila perie. Šikrovci podávali veľmi nevyrovnané výkony, bude to najmä tým, že Michal v poslednom čase málo hráva a keďže používajú systém s mnohými konvenciami a neprirodzenými dražobnými sledmi, neraz v dražbe zablúdili, neraz hlášky zle vysvetlili a tak  im bol neraz dosiahnutý výsledok pri stolíku upravený. Podobne sa vo vysvetľovaní hlášok mýlil aj druhý pár družstva.

Zhrnutie

Hoci sú pre nás tohoročné výsledky nelichotivé, možno je to aj na niečo dobré. Po vypadnutí RIP môžeme prekonfigurovať zloženie košických družstiev. KBK môže byť posilnené o pár Munka-Škerlík a Cassovia si tiež musí vyriešiť problém druhého páru. Honzík takmer v každom ročníku ligy nastúpil s iným partnerom a tak jeho potenciál nikdy nebol naplno využitý. Budeme potrebovať do družstva pár, ktorý spolu stabilne hráva.

Kým v predchádzajúcich rokoch sme pred ligou zvykli hrávať skupinovku, toho roku sme skupinovky nehrávali a možno aj to sa podpísalo na horších výsledkoch, keď sa niektorí hráči nevedeli prepnúť z párového štýlu hry na družstevný. Zároveň sme si odvykli hrať väčšinu rozdaní proti silnejším súperom, ktorí každú chybu potrestajú, kým v klube nás za našu chybu odmenia – napchajú nesplniteľné záväzky, neokontrujú nezmyselené záväzky, …

Prvá liga bola do posledného kola napínavá. V poslednom kole sa rozhodlo, kto bude na 1. a 2. mieste, kto bude na 4. a 5. mieste a tiež kto z 1. ligy zostúpi. Výrazne sa posilnilo družstvo Inter, za ktoré hrali Marián Hencz a Anatol Filip, ktorí suverénne vyhrali butler.

Z hľadiska organizácie všetko klapalo bezchybne, akurát na odovzdávanie cien sme nezaistili fotoaparát a tuším je to už druhý rok po sebe. Problémom tiež bolo občerstvenie, keď iba v piatok boli otvorené bufet a bar, bar bol otvorený aj v sobotu ráno. Potom káva bola iba z kávomatu a nápoje tiež z automatu. Neviem, či by sme v budúcnosti nemali ligu organizovať v Kultur parku a v princípe by sa tam dala organizovať aj Veľká cena Košíc.