1. Horňák-Menyhért 2. Ploščica-Števák 3. Boros-Vodička, 14 párov

Dokumentácia

Karty boli miešané ručne.

Budúci utorok sa vo Verejnej knižnici Jána Bocatia koná Literárny maratón. Keďže podujatie technicky zabezpečujem, nezúčastním sa klubového turnaja. Poprosím turnaj vyhodnotiť na počítači, ktorý je v klube a výsledky mi dodať.

Zároveň vás v mene knižnice pozývam po skončení turnaja do knižnice, môžete si ešte zahrať bridž a zúčastniť sa literárneho maratónu, čítaním z diel košického rodáka Sándora Máraiho.

Pozvánka na literárny maratón

Keď sa zohrá iné rozdanie, než sa malo

Po jednom z minulých klubových turnajov  som písal o prípade, keď hráči začali dražiť iné rozdanie než mali. Pri písaní terminologického slovníka heslo AVE som si uvedomil, že som asi páru ktorý sedel na EW nemal prideliť AVE- ale AVE. Zodpovednosť za zohratie správnych rozdaní má v prvom rade sever a keď používame BM, skôr než sever začne dražiť,mal by do BM vložiť číslo rozdania, ktoré idú hrať a BM by ho hneď upozornil, že čosi nie je v poriadku. EW má len sekundárnu zodpovednosť, AVE- by bolo namieste, ak by rozdania priniesli oni, potom by oba páry dostali prislúchajúcu pokutu. V danom prípade by sa na konečnom poradí nič nezmenilo, ale v budúcnosti budem postupovať vyššie uvedeným spôsobom.