Viacero silnejších párov v klube hrá Precision, pre ktorý je jednou z hlavných charakteristík otvorenie silným trefom – 1 je od 16 figúrových bodov alebo adekvátny počet stratových zdvihov. Väčšina párov do silného trefu nezasahuje, v obave, že by to nemuselo dopadnúť dobre, ak budú padať s kontrou. Na druhej strane však, si potom súperi vedia odovzdať o svojich listoch všetky informácie, ešte aj čísla topánok.

Účinnou zbraňou proti silnému trefu je konvencia Truscot. Spočíva v nasledujúcom:

Susediace farby sa ukazujú licitovaním nižšej z nich na najnižšom možnom stupni, teda kára-srdcia ukážeme hláškou 1, srdcia-piky hláškou 1, piky trefy-hláškou 1 a trefy-kára hláškou 2.

Nesusediace ukážeme kontrou alebo hláškou 1NT, kontrou ukazujeme súpermi naposledy licitovanú farbu a s ňou nesusediacu a 1NT druhú lacnú farbu. Teda, ak ste po ľavej strane otvárajúceho, kontrou ukazujete trefy a srdcia,  1NT kára a piky. Ak ste po pravej strane otvárajúceho a váš partner dal Pas a odpovedajúci dražil 1, kontrou ukazujete kára a piky a 1NT trefy a srdcia. Jednofarebný list ukážete skokom v danej farbe.

Na zásah vám stačí aj rozloha 4-4 a bodová sila je nešpecifikovaná v princípe od 0 bodov. Váš partner si vyberie jednu z vašich dvoch farieb, alebo, ak má vlastnú dlhú farbu, môže dražiť tú. S veľmi dobrým fitom, je vhodné farbu potvrdiť skokom na takú úroveň, aby súperov priblokla a znemožnila im výmenu informácii, ale zároveň aby ešte bola bezpečná, aby v prípade kontry ste padali za menej, než je celá hra súperov.

Na jednom z  klubových turnajov sme s partnerom mali vďaka Truscotu skoro top. Sedel som na severe, západ otvoril 1, ja som mal 9 bodov a 44 v drahých farbách. Zasiahol som 1 srdcom, čo môj partner alertoval. Po vysvetlení 44 v drahých, východ dal kontru (8+ FB), môj partner skočil na 3 srdcia a západ kontra. Východ po dlhšom rozmýšľaní dražil 4 a západ dorazil do 5. Záväzok síce splnili, ale mali zaň druhý najhorší výsledok, keďže celé pole hralo na ich linke 4, raz aku a inak s nadzdvihom a jeden pár skončil v troch pikách. V súperoch vedomosť o mojom pikovom aspoň štvorliste vytvorila psychologickú bariéru a piky si navzájom neukázali. Mali pritom 9 listý fit.

Než zasiahnete Truscotom, musíte si zásah dobre premyslieť. Konvencia síce často prináša veľmi dobré výsledky, ale neraz prináša dobrý výsledok pre súperov, Tentokrát, ich odradila od 4 pík, ktoré tam mali, ale už sa mi neraz stalo, že vďaka takémuto zásahu našli optimálny záväzok. Namiesto 4 v drahej, ktoré dražilo celé pole a padalo, hrali 3NT alebo 5 v lacnej, ktoré tam boli.

Poznámka: Na zasahovanie do silného trefu je vhodná aj konvencia Tinbuktu, ja ju však neovládam, poprosím hráčov, ktorí ju používajú, aby o nej niečo napísali. Pokiaľ viem, tak jednu farbu vylučuje a inak je to buď dvojfarebný list alebo dľžka na tretej farbe.