… ani nevieme ako rýchlo zbehol, ale znova sme sa dostali ku už veľmi dobre známemu momentu. Jeden rok končí, 2019 začína – pripomeňme a zrekapitulujme si preto, čo všetko sme v tomto roku zažili 🙂

P.S.: Fotky sa dajú zväčšiť kliknutím na ne, článok obsahuje na jeho konci organizačné informácie ku 2019 – najbližší klubový turnaj sa koná v PIA 4/1/2018

Január 2018

Rok sme tradične začali novoročným turnajom, kde nám naši priatelia z Michaloviec vytvorili ďalší nezabudnuteľný zážitok. Postupne sme naberali energiu a pripravovali sa na rok viac ako plný akcií a podujatí


Novoročný turnaj 2018 *

Vinianske jazero

Február

 bol prvým ,,akčnejším“ mesiacom. V klube sa rozbehol tradičný Kurz bridžu. Aby sme sa počas roku nenudili, pod záštitou Eda Veleckého sa v SBZ začala Licitačná súťaž, ktorá potrápila viacerých. Február sme zakončili znova v Michalovciach – úžasným víkendom plným relaxu (a namáhania mozgových buniek!) na Vinianskom jazere, počas Karpatského pohára

Marec

 Zrelaxovaní a oddýchnutí sme začali prvé väčšie turnaje v tomto roku – jarnú časť prvej SBL v Bratislave, kde nás zastúpili naše družstvá Cassovia, KBK Košice a taktiež Légia Košice. Ku koncu sme si taktiež zahrali na prvom veľkom párovom turnaji – Malej cene Žiliny.


Malá cena Žiliny *

Košice

Apríl

Aby sme nezaostávali, v apríli sme slávnostne otvorili obe druhé ligy – východnú konferenciu u nás v Košiciach a západnú konferenciu v Topoľčanoch (majú výborné azijské jedlá!!!). Koniec mesiaca sa niesol v nádychu pilných príprav na Veľkú cenu Košíc.

Máj

začal celkom rušne – okrem viacerých sviatkov sme s pomocou  Braňa Šikru vyskúšali prvé simultánne turnaje s Michalovcami, v klube sme stretli nové tváre a hlavne – zorganizovali sme našu najväčšiu súťaž – Veľkú cenu Košíc. Kvôli iným turnajom bola účasť o trochu menšia, no to nič nemenilo na náročnosti zorganizovania turnaja – za čo hlavne ďakujeme Vojtovi Belčákovi a nespočetnému množstvu ľudí, ktorí nám pomohli s organizáciou.


Veľká cena Košíc

Jún – August

sú typické mesiace pre bridžové dovolenky, oddych a letný relax – tak tomu bolo aj tento rok. Leto bolo plné roznych turnajov, napríklad v Starej Ľubovni, kde sa naši hráči umiestnili veľmi dobre (2. Vojto-Vlado, 3. Mirko-Lenka) – nesmieme ale zabudnúť ani na turnaje v Poľsku. Naši hráči sa zúčastnili viacerých bridžových týždňov – len pre inšpiráciu: výborný BT Karlov organizovaný Aničkou a Jozefom Novotnými, nezabudnuteľný BT v Roháčoch organizovaný Honzom Krátkym,  alebo tesne po lete exotický bridžový týždeň v Rhodose, organizovaný Evou Fořtovou. Aj vďaka týmto a mnohým ďalším akciám si každoročne dokazujeme, že spojenie dovolenky, krásneho prostredia, bridžu a úžasnej spočnosti večer je nenahraditeľné.


BT Karlov

BT Karlov

BT Roháče

BT Roháče

BT Rhodos

Zároveň sa ukončila tohtoročná licitačná súťaž, zahrali sme si svetovú simultánku, prvú časť turnaja s priatelmi z Miskolcu a mnoho iného. Oddýchnutí po lete sme sa začali pripravovať na ďalšie akčné obdobie – jeseň!

September

 k septembru neodmysliteľne patria Majstrovstvá Slovenska v Poprade, ktorých sa zúčastnilo viacero našich hráčov. Z ešte väčšieho množstva súťažiacich sa veľmi dobre umiestnil Mirko s Dušanom na 6. mieste v párovej súťaži. Užívajúc si konca leta, pomaly sme sa začali znova ,,presúvať“ do klubu 🙂


MMS 2018

Košice – Miskolc jar

Október

Po dlhšom čase sme sa znova stretli na tradičnom turnaji s Miskolcom, ktorý sa konal u nás na Jedlíkovej. Atmosféra bola priateľská, ale aj tak veľmi napätá – išlo o posledné sústretenie aktuálnej časti. Nakoniec nás bohužial porazili 5-4, ale veríme, že tento stav čoskoro zmeníme! 🙂

Taktiež sme začali ukončovať ligové súťaže, na čele so západnou konferenciou, kde do 1. SBL postúpilo družstvo ŽBK.

November

pokračoval v nádychu ligových zápasov – 2. ligy východnej konferencie, kde sa prvý krát dostalo poľské družstvo (Gonzo) do prvej ligy – gratulujeme. Bolo to dobré sústredenie a verím, že sme sa viacerí získali mnohé skúsenosti! Ďalšou ligovou súťažou bolo jesenné sústredenie prvej SBL, ktoré aj napriek viacerým výzvam prebehlo veľmi dobre. Légia Košice sa umiestnila prvá, KBK Košice piaty a Cassovia na 1. SBL znova zaútočí v ďalšom roku. November sme uzavreli (Slovensko)-Maďarskou simultánkou, kde sa dosť dobre podarilo Tiborovi-Vladovi dosiahnuť celkové, 18. miesto.


1 SBL Košice

December

– mesiac Vianoc, sme oslavovali náležite 🙂. Každý klubový turnaj bol spríjemnený menším pohostením od našich spoluhráčov. Koláče, ovocie, nápoje na degustovanie – ďakujeme! Aj keď za zaujímavejších podmienok, zorganizovali sme si jedno excelentné posedenie, kde sme si do večerných hodín užívali, zabávali sa a lúčili s týmto rokom …


Vianočné posedenie

Tento rok bol plný úžasných zážitkov, radosti, dobrých spomienok. Nezabudnime ale na Mariku a Tibora, ktorý nás, naneštastie, tento rok opustili.


Marika Kronová

1950-2018

Tibor Varga

1942-2018


Veľké zmeny nastali aj na našej stránke – po dlhšom čase sa mi podarilo plne zautomatizovať proces klubových turnajov – úplné výsledky, ako obvykle, nájdete hneď po skončení turnaja na našej stránke

Zároveň sú všetky klubové rebríčky plne automatické a vyhodnotené už po skončení turnaja. Na stránke sú plne verejné dva – tradičný a výkonnostný, pričom priamo do tvojej e-mailovej schránky bude mesačne prichádzať ,,výpis“, ako sa ti darilo, ako si umiestnený v tradičnom, výkonnostnom, hracom rebríčku a ako bonus, analýza partnerstiev – niečo, čo ti povie ako dobre hráš s niekym ako pár  🙂. Toto a mnoho iného je už plne funkčné a stabilné – takže sa teším, že sme si znova vylepšili úroveň nášho klubu ešte o kus vyššie! Prvý mail príde ku novému roku – uzatvárajúc 2018.

No k vyhodnoteniu!

tradičnom rebríčku vedie na prvom mieste Vlado Munka so ziskom 1673 bodov, na druhom Tibor Menyhért, 1464 bodov a na treťom Mirko Horňák s blízkym náskokom 1462! Gratulujem!!! 🙂

Výkonnostný rebríček, ktorý zohľadňuje iba úroveň hry (výsledky) je zaujímavejší. Pri počítaní z posledných 2000 partií od roku 2016 sa na prvom mieste umiestnil Tono Škerlík, 2. Mirko Ploščica a 3. Dušan Števák. Aj toto bolo motívom na obmedzenie rebríčkov, pričom od nového roka budú v rebríčkoch oficiálne len aktívni hráči. Preto by som chcel zagratulovať aj Vladovi Vancákovi a Tiborovi k dobrému výsledku!

Hrací rebríček vyhodnocuje najaktívnejšieho hráča. Tento rok ňou je Alica Šimonová s počtom 87 turnajov, čo je skoro 90% všetkých turnajov v tomto roku! Ďakujeme! Na druhom mieste je Vlado Munka, treťom Vierka Nováková.

V novom, párovom rebríčku, je najlepším párom Miro Plošcica s Vladom Munkom, s tesným náskokom pred Katkou-Mirkom a na treťom mieste pár Vlado Munka-Mirko Horňák. Dobrá práca!


Tradičný rebríček

Výkonnostný rebríček

Hrací rebríček

Párový rebríček

podrobnejšie informácie dôjdu do e-mailu ku koncu roka, takže si nezabudni skontrolovať všetky správy/spam 🙂 Týmto oficiálne uzatváram hodnotenie kalendárneho roka 2018, v ktorom sme si zahrali neuveriteľných 94 turnajov! (1 vylúčený z hodnotenia kvôli nedodaniu výsledkov). Vďaka tebe a ostatným sme dokázali takýto obdivuhodný ,,kúsok“.

Nesmieme zabudnúť poďakovať sa UPJŠ Košice, ktorá nám celý rok umožňovala stretávať sa spoločne vo veľmi slušných priestoroch. Taktiež naša vďaka patrí všetkým hráčom, ktorí nám celý rok spríjemňovali pohostením, prekvapeniami, darčekmi – a celkovo všetkým hráčom, ktorí nám spríjemňovali tento rok jednoducho s tým, že si s nami zahrali. Každý z nás je úžasný v tom, že je taký, aký je, a takto s nami dokopy tvorí jednu úžasnú a nerozlučitelnú komunitu. Osobne sa musíme poďakovať Vojtovi Belčákovi, za znova výborne zvládnutú organizáciu, všetkým zúčastneným na organizovaní naších súťaží (Marta, Mirko Horňák, Katka, Peťo a Heda Skalkoví, Alici a Vierke, Žolovi, Janke Teššerovej, Tiborovi a mnohým ďalším, ktorých som tu nespomenul). Taktiež ešte jedno ďakujem Mirkovi Ploščicovi a Tiborovi za organizovanie krúžkov a rozširovanie vedomostí o tejto úžasnej hre!

Blíži sa nový rok – čo nás v ňom čaká, ešte nevieme 🙂  No každému z Vás ale prajem (vo svojom ale aj v mene KBK) všetko najlepšie – veľa zdravia, lásky, šťastia a všetkého, čo potrebujete. Nech je pre Vás rok 2019 lepší (aspoň o trochu!), nech sa Vám darí a nech získate mnoho zážitkov, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

Pripájam pozdrav od Vojta:

„Mať tak kľúč ku konkrétnym dverám, alebo dobíjať sa do pootvorených dverí – želania či hlášky, ktoré dnes často počúvame. Pri tom nevidíme, alebo nechceme vidieť, že tam žiadne dvere nevedú “… Prajem Ti, aby si v nastávajúcom roku vždy videl(a) dvere pred sebou, aby si sa dostal(a) cez ne všade tam, kde by si chcel(a) byť. A to všetko bez kľúča a násilia.

Prajem veľa zdravia, šťastia a  pohody                                                                                                   Vojto

Na záver pár organizačných vecí ku roku 2019:

ku koncu januára (26. ?) sa bude konať Novoročný turnaj v Michalovciach

16. februára sa koná Malá cena Žiliny

~ čoskoro bude upresnený termín Karpatského pohára. Niečo medzi koncom FEB a začiatkom MAR

Najbližší klubový turnaj sa koná 4. 1. 2019

V Košiciach 30. 12. 2018

Tomáš Pavlík


Written by