Prvá liga jeseň 2016

Od piatku do nedele sa v Košiciach na Jedlíkovej 7 konala jesenná časť prvej ligy. Košickým družstvám, s výnimkou Légie Košice, sa veľmi nedarilo. Dve košické družstvá Cassovia a Kontra skončili na poslednom a predposlednom mieste. Cassovia na jeseň postúpila o jedno miesto, Kontra o jedno miesto klesla. Ešte nevieme, ako dopadne jesenné kolo druhej ligy, po jarnej časti vedie košické družstvo Šance, pred Michalovským družstvom Sizes, takže je tu šanca, že družstvo Šance postúpi.

Porovnanie jarných a jesenných výsledkov

jaro2016

jesen2016

Sklamaním jesenného kola bol výkon družstva ŽBK Žilina. Na jar uhrali 61,01 VP, na jeseň iba 30,93. Vo VP sa najvýraznejšie zlepšilo KBK, na jar 75,17 na jeseň 88,21 VP a do posledného zápasu proti Jokers nastupovali na treťom mieste, prehrali však väčším rozdielom než by stačilo na udržanie tretieho miesta. Percentuálne sa najviac zlepšilo družstvo Cassovia Košice, na jar 32,40 na jeseň 40,80 VP čo je o 25% viac. Škoda dvoch prehier na nulu proti Légii Košice a Jokers a pomerne vysoké prehry proti Légii Michalovce a KBK inak mohla byť nádej na udržanie sa v prvej lige celkom reálna.

Výsledky na stránke SBZ

Článok Eda Veleckého o finálovom zápase proti Interu

 

avatar
3 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Ľudovít FaltusedoTibor MenyhértTibor MenyhértJano Pankovič Recent comment authors
najnovšie najstaršie najviac hodnotené
Ľudovít Faltus
Návštevník
Ľudovít Faltus

Môj názor k problematike bridžovej ligy ak by sa mala hrať baráž: Obidve ligy (1. aj 2.) odohrať ako doteraz a potom postupovať nasledovne: 1. 8-me družstvo z 1.ligy vždy vypadne ! 2. 7-me družstvo z 1.ligy odohrá baráž s víťazmi obidvoch konferencií 2.ligy (na 32 rozdaní formou trojstretnutia → je na to špeciálny rozpis) alebo 7-me družstvo z 1.ligy odohrá baráž z 2-hým družstvom z 2.ligy ak sa v danom roku odohrá druhá liga v jednej skupine (napr. VK + družstvo zo ZK, prípadne naopak) alebo sa odohrá len v jednej konferencii (ako to bolo v tomto roku), tiež… Čítaj viac »

Ján Pankovič
Člen
Ján Pankovič

V reale sa ukázalo, že rozdiel medzi 1. a 2. ligou je priepastny. Nestačí iba chciet, treba aj viet!
Takže je to zase na tebe Tibor. Drží M palce, aby to víš lo s mladými. Až Ti budu dýchat na na krk, tak…
Ale to je tak 5 rokov dřiny, lebo Vodič kovia nerastu na stromoch.

WordPress theme: Kippis 1.15