Január 2015

Pripomenutie: 31.1. sa koná Malá cena Žiliny. Počet párov je obmedzený na 30, k 25.1. je 16 prihlásených párov

  • 27.1.2015 1. Frajt-Jakubík 2. Ploščica-Menyhért 3. Škerlík-Munka, 9 párov
  • 23.1.2015 1. Frajt-Jakubík 2. Gabrik-Menyhért 3. Babničová-Lovíšková, 10 párov.
  • 20.1.2015 1. Munka-Škerlík 2. Belyus-Gabrik 3. Ploščica-Varga, 12 párov
  • 16.1.2015 1. Horňák-Horňáková 2. Teššerová-Vagač 3. Nováková-Šimonová, 10 párov
  • 13.1.2015 1. Šimonová-Nováková 2. Belus-Gabrk 3. B.Šikra-Varga, 10 párov
  • 9.1..2015 1. Munka-Škerlík 2. Frajt-Jakubík 3. Belyus-Gabrik, 10 párov
  • 2.1.2015 1. Lohay-Gabrik 2. Menyhért-Štofková 3. Horňáková-Horňák, 8 párov

Pokuta za využitie neoprávnenej informácie

V turnaji hranom 9.1. pár číslo 8 dostal procedurálnu pokutu. Juh začal pasom, západ podľa tvrdenia severu pomerne dlho rozmýšľal a nakoniec dal pas, sever otvoril 1 a východ so 6 bodmi, štvorlistom károvým a 5 listom pikovým zadražil 2. Z juhu nasledovala kontra, sever skočil na 3 a juh dorazil do 4, východ dal kontru. Sever záväzok spadol 3x.

Samotný výsledok som ponechal v platnosti, keďže som dospel k záveru, že škodu si linka NS spôsobila sama a ak by súperi vôbec nedražili, pravdepodobne by do 4 dospeli tiež.

Usúdil som však, že východ 2 mohol dražiť na základe zmeneného temporytmu  partnera a mohol využiť z toho vyplývajúcu neoprávnenú informáciu (pri iných stoloch niektorí hráči s listom západu otvorili 1, mal síce iba 9 bodov, ale s rozlohou -544). Východ je hráčom, ktorý zvykne zasahovať neštandardne a ak by nebolo tejto neoprávnenej informácie, tak jeho dražba by zostala bez pokuty. Pokiaľ však hráč počas dražby získa neoprávnenú informáciu, musí dražiť tak, aby nemohlo vzniknúť podozrenie, že túto informáciu využil.

V tom istom turnaji som napríklad ja otvoril 1BT, súper dražil 2 a moja partnerka pomerne dlho váhala, čo má dražiť a nakoniec dala pas, druhý súper tiež, spýtal som sa čo hláška 2 znamená a bolo mi vysvetlené, že sú to srdcia a piky. Ak by moja partnerka nebola tak dlho nad pasom rozmýšľala, ja by som s 5 listom trefovým v prvej hre dražil 3. Keďže som získal neoprávnenú informáciu, dražil som Pas. Pri ostatných stoloch sa väčšinou hrali a plnili tri trefy.

avatar
1 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dušan ŠlachtaadmTibor MenyhértjanecekTibor Menyhért Recent comment authors
najnovšie najstaršie najviac hodnotené
miki pankovic
Návštevník
miki pankovic

Reklamácie za 2014 Pred dvomi rokmi som reklamoval u Tibora výsledky dvoch zápasov – súťaž MT grófa Zamoyského v Starej Ľubovne a nejaký turnaj v Poľsku. Hovoril som mu (podotýkam, že načas – dvatsiateho ixtého januára), že v DATABAZE chýba taký a taký riadok Prišiel som na to tak, že som hľadal výsledok zo Starej Ľubovne, kde hrali Dušan Števák a Miro Ploščica a bol som zvedavý ako skončili. Výsledok tam nebol, hoci už prešli 2-3 mesiace. Napadlo ma, že asi chýbajú aj iné výsledky a pozrel som dáky poľský turnaj, ešte z leta, kde som bol ja s Vojtom… Čítaj viac »

Edo Velecky
Člen
Edo Velecky

Dobry vecer, pri udelovani majstrovskych bodov som sa v poslednej dobe hlavne ja (teda nie Tibor) dopustil niekolkych zbytocnych chyb (napriklad udelil som body, kde udelene nemali byt a naopak, neudelil som niekolkym hracom body za sutaze, kde mali byt pridelene). Tibor mi tieto chyby trpezlivo nahlasuje a ja ich opravujem. Rovnako to plati, ak mi taketo chyby nahlasi niekto iny. Pridelil som dodatocne majstrovske body za II. ligu VK 2015 clenom druzstva Sance. Nahlasenie chyby emailom pri udelovani majstrovskych bodov je jednoduchy a ucinny nastroj pre dosiahnutie napravy, respektive pre obhajenie pridelenia majstrovskych bodov. Pod kazdym pridelenim majstrovskych bodov… Čítaj viac »

WordPress theme: Kippis 1.15